O nás

Portfólio firmy

  • Gravírovanie a rezanie laserom
  • Povrchová úprava skiel a zrkadiel pieskovaním
  • Zákazková výroba úžitkových, bytových, reklamných a darčekových predmetov
  • Brúsenie, leštenie hrán tabuľového skla a zrkadiel

Pieskovanie:

  • Rozmer pracovnej plochy 2.5m x 1.5m (tabuľové sklo)

 

Pieskovanie

Pieskovanie je pomerne stará metóda dekorovania, najmä skla a to i u plochého alebo úžitkového. Tato metóda bola veľmi rozšírená a v súčasnosti si táto cesta nachádza cestu späť. Napríklad v bytovej architektúre ( výplne do dverí, okien, do kuchynských liniek ) alebo v reklame.

Pieskovanie je vlastne proces, pri ktorom dochádza k povrchovému narušeniu pieskovaného predmetu, či už je to sklo, keramika alebo iný materiál.

Na pieskovaný predmet sa aplikuje vykrývacia šablóna, v ktorej je vyrezaný dekor alebo logo, ktoré sa má pieskovať a cez túto šablónu sa pod tlakom tryská abrazivo (piesok), ktoré zmatní to, čo nie je zakryté šablónou.Takto vypieskovaný dekór je stály a nezmazateľný.

Možnosti využitia: Pieskovanie výplne do dverí, okien do kuchynských liniek, zrkadiel, pieskovanie porcelánu alebo sklenených pohárov s kombinovaním gravírovania laserom k rôznym príležitostiam(svadobné poháre, stužkové slávnosti, venovania atď.) alebo v reklame. Zákazník si môže vybrať z množstva ponúkaných motívov ale po dohode je možné previesť aj vlastný motív (podmienkou je kvalitný obrázok, motív a dlhšia doba na spracovanie – 10 prac. dní- záleží od zložitosti). Taktiež je možné previesť vlastný motív aj na zrkadlá (napr.: podľa vzoru obkladačiek…), ktoré prispôsobíme Vašim rozmerom a typickým tvarom.

Ponúkame Vám výrobu zrkadiel a skiel na mieru s možnosťou prevedenia vlastného motívu!